29 iyul, Fineko/abc.az. Hüquqi şəxslərin tələbli depozitləri 16 milyard 895,6 milyon manat olmaqla, onların ümumi depozit portfelinin 75,7%-ni təşkil edib.
ABC.AZ Azərbaycan Mərkəzi Bankına istinadən xəbər verir ki, 2026-cı ilin yanvar–iyun aylarında banklar 716,3 milyon manat xalis mənfəət, 1 milyard 86,5 milyon manat əməliyyat mənfəəti əldə ediblər.
Eyni dövrdə bank sektoru dövlət büdcəsinə 171,1 milyon manat mənfəət vergisi ödəyib.
Bununla yanaşı, iyunun sonuna ölkədə fəaliyyət göstərən bankların filiallarının sayı 504, şöbələrinin sayı 83, ATM-lərin sayı isə 3 503 olub.
Hesabat ayında bank sektorunda çalışanların sayı 88 nəfər və ya 0,3% artaraq 27 462 nəfərə yüksəlib.

29 июля, Fineko/abc.az. Депозиты до востребования юридических лиц составили 16 млрд 895,6 млн манатов, что соответствует 75,7% их общего депозитного портфеля.
Как сообщается со ссылкой на Центральный банк Азербайджана, в январе–июне 2026 года банки получили 716,3 млн манатов чистой прибыли и 1 млрд 86,5 млн манатов операционной прибыли.
За тот же период банковский сектор перечислил в государственный бюджет 171,1 млн манатов налога на прибыль.
Кроме того, на конец июня в стране действовало 504 филиала банков, 83 отделения и 3 503 банкомата.
В отчетном месяце численность сотрудников банковского сектора увеличилась на 88 человек, или на 0,3%, и достигла 27 462 человек.